Babí léto s bylinkami a houbami na Vysočině

3600 

Vydejte se s Vláďou Vytáskem, Radkou Svatošovou a botanikem Radomírem Němcem do pestré a čisté přírody Vysočiny.

datum Datum konání

9.9.2022

Místo Místo

Zderaz u Proseče

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Magická bylinková zahrada na KuksuZveme vás na bylinkové vycházky v krásné přírodě Vysočiny

Babí léto s bylinkami a houbami na Vysočině

Vydejte se s Vláďou Vytáskem, Radkou Svatošovou a botanikem Radomírem Němcem do pestré a čisté přírody Vysočiny.

Budeme podnikat poznávací bylinkové vycházky a třeba i houbařit v okolních krásných lesích. V doprovodu botanika Radomíra Němce se místní bylinky i houby naučíme bezpečně rozpoznávat. Odpočineme si při povídání o sběru a zpracování bylinek a společně si něco z bylinek také vytvoříme.

V ceně je zahrnuto kurzovné a veškerý materiál, individuální konzultace s lektory, voda a ochutnávky bylinných sirupů, sladká tečka. :-)

Podrobné informace o programu a místě konání obdrží přihlášení účastníci nejpozději dva týdny před konáním akce.

Ubytování a stravování:

Ubytováni budeme v hotelových pokojích se soc. zařízením na krásném a klidném místě na okraji lesa. K dispozici je celodenní vegetariánská i masitá strava. Cena za ubytování na 1 noc vč. snídaně je cca 550 Kč. 

Kdy ?

pátek 9. září 2022 od 18 hodin – neděle 11. září do 15 hodin

Kde ?

Vysočina
Zderaz u Proseče

 

Informace ke kurzů Bylinkové školy Zelená louka

Praktické informace

Počet účastníků na akcích je omezen, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Přihlášky jsou platné až po úhradě platby za kurz, v pořadí podle termínu úhrady jsou také účastníkům rezervována místa a případné ubytování.

Pokud se účastník nemůže zúčastnit akce, na níž je přihlášen, může:

 • zajistit za sebe náhradníka
 • vybrat si jiný kurz bylinkové školy Zelená louka ve srovnatelné nebo vyšší ceně a tento kurz absolvovat nejpozději do 12 kalendářních měsíců

Pokud účastník ani jednu z výše uvedených možností nevyužije a zruší svou účast 15 a méně kalendářních dnů do počátku akce, má pořadatel právo účtovat stornopoplatek ve výši 100% ceny akce. V případě, že se účastník nemůže zúčastnit kurzu z doložitelných závažných zdravotních nebo rodinných důvodů, může pořadatele požádat o prominutí stornopoplatku.

V rámci kurzů mohou být pořizovány fotografie, které budou použity při propagaci dalších akcí.

Na kurz už není jediné volné místo? NEVADÍ!

Čas od času některý z účastníků odřekne svojí účast a místo se nám uvolní. Pokud se tak stane, a my budeme mít Váš kontakt z níže uvedeného formuláře a oslovíme Vás s nabídkou pro náhradníka.  🙂

  Odesláním formuláře potvrzuji to, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami Ochrany osobních údajů

  Formulář pro náhradníky

  Jak uplatnit slevu 10 % při nákupu kurzu

  Pro uplatnění slevy zadejte na stránce “Pokladna” do pole slevový kupón heslo:

  minus10

  10
  SLEVA

  %

  Uvedenou slevu poskytujeme:

  • při účasti na druhé a každé další celodenní a vícedenní akci v daném roce
  • studentům do 26 let
  • osobám se ZTP a ZTP/P
  • seniorům nad 70 let
  • manželským a partnerským párům
  • klientům zdravotní pojišťovny 211

  Poznámka:
  Slevy se nesčítají a nevztahují se na videokurzy, na cyklus Rok s bylinkami a na kurzy připravované ve spolupráci s jinými organizátory.

  Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na slevu, neváhejte se nás zeptat. 🙂

  Děti do 15 let v doprovodu platících účastníků mají vstup na akce zdarma. Těší nás, když se o bylinky a přírodu zajímají.

  Radka Svatošová - lektorka

  lektorka

  Radka Svatošová

  Věnuje se bylinkářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic a tématům soběstačnosti. Zabývá se využíváním našich místních bylin v léčitelství, v kuchyni a v kosmetice. Od roku 2017 připravuje pravidelná povídání o bylinkách pro Český rozhlas a své texty publikuje v časopise Regenerace a dalších médiích.

  V roce 2023 vydala u nakladatelství Eminent knihu Domácí soběstačnost. Jejím inspirátorem a blízkým spolupracovníkem je známý moravský bylinkář Vláďa Vytásek. Je zakladatelkou a lektorkou bylinkové školy Zelená louka.

  Vláďa Vytásek - lektor

  lektor kurzů

  Vláďa Vytásek

  Vladimír Vytásek bylinkaří od roku 1984 a od roku 2000 pořádá přednášky a kurzy o léčivých bylinách. Spolupracovník, přítel a následovník známých českých bylinářů Pavla Váni a J. A. Zentricha.

  Píše řadu let o bylinách do časopisu Regenerace, svými radami přispívá do rozhlasových a televizních pořadů, vystupuje v pořadech Jaroslava Duška.  Napsal dosud dvě knihy o bylinkách: Můj bylinkový svět, Moje domácí bylinková klasika a chystá vydání knihy třetí. Své žáky učí praktickému poznávání a použití bylin a zároveň je vede k lásce ke všemu živému.