Magická bylinková zahrada na Kuksu

3600 

Bylinkové poznávání a tvoření v pohádkových zahradách na Kuksu a okolní přírodě. Zveme vás na oblíbený kurz Vládi Vytáska a Radky Svatošové:

datum Datum konání

31.5.2024

Místo Místo

hospital Kuks u Dvora Králové

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Magická bylinková zahrada na KuksuZapojte intuici a naučte se vnímat energii kvetoucích rostlin!

Magická bylinková zahrada na Kuksu

Bylinkové poznávání a tvoření v pohádkových zahradách na Kuksu a okolní přírodě. Zveme vás na oblíbený kurz Vládi Vytáska a Radky Svatošové:

Využijeme energii vrcholícího jara a  blížícího se letního Slunovratu.  Zapojíme naši intuici, abychom se naučili vnímat energii a léčivé působení kvetoucích rostlin.

Z vlastnoručně natrhaných bylinek si něco pro radost vytvoříme.  Seznámíme se s běžnými i vzácnějšími léčivými rostlinami v magických zahradách na Kuksu a vydáme se na poznávací bylinkové vycházky do okolní přírody.

Budeme ubytováni přímo v areálu  Kuksu, proto máme zajištěný neomezený přístup do místních nádherných bylinkových zahrad.

Všechny ubytovací kapacity již máme zaplněny. Hlásit na kurz se můžete hlásit dále, ale je třeba na kurz dojíždět, případně si nalézt v místě vlastní ubytování. Tipy na ubytování vám rádi poskytneme.

Více o ubytování a stravování:

Ubytováni budeme v historických, citlivě opravených prostorách hospitalu Kuks. Pokoje jsou dvoulůžkové, nově vybavené, s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je kuchyňka na chodbě a dostatek nádobí.   

Kapacita ubytování je velmi omezená – později přihlášení účastníci se mohou ubytovat v okolních penzionech, které rádi doporučíme. Cena za ubytování v hospitalu činí 550 Kč/noc (+21 Kč poplatek obci za celý pobyt). Poplatky za ubytování nejsou zahrnuty v ceně kurzu. K dispozici je  vegetariánská i masitá strava v místní restauraci.

Zdarma od nás je veškerý materiál a sladká tečka. 🙂

Podrobné informace o programu, ubytování a stravovaní obdrží přihlášení účastníci e-mailem nejpozději dva týdny před kurzem. 

Kdy ?

pátek 31. května 2024 od 18 hodin – neděle 2. června do 15 hodin

Kde ?

hospital Kuks u Dvora Králové

Informace ke kurzů Bylinkové školy Zelená louka

Praktické informace

Počet účastníků na akcích je omezen, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Přihlášky jsou platné až po úhradě platby za kurz, v pořadí podle termínu úhrady jsou také účastníkům rezervována místa a případné ubytování.

Pokud se účastník nemůže zúčastnit akce, na níž je přihlášen, může:

 • zajistit za sebe náhradníka
 • vybrat si jiný kurz bylinkové školy Zelená louka ve srovnatelné nebo vyšší ceně a tento kurz absolvovat nejpozději do 12 kalendářních měsíců

Pokud účastník ani jednu z výše uvedených možností nevyužije a zruší svou účast 15 a méně kalendářních dnů do počátku akce, má pořadatel právo účtovat stornopoplatek ve výši 100% ceny akce. V případě, že se účastník nemůže zúčastnit kurzu z doložitelných závažných zdravotních nebo rodinných důvodů, může pořadatele požádat o prominutí stornopoplatku.

V rámci kurzů mohou být pořizovány fotografie, které budou použity při propagaci dalších akcí.

Na kurz už není jediné volné místo? NEVADÍ!

Čas od času některý z účastníků odřekne svojí účast a místo se nám uvolní. Pokud se tak stane, a my budeme mít Váš kontakt z níže uvedeného formuláře a oslovíme Vás s nabídkou pro náhradníka.  🙂

  Odesláním formuláře potvrzuji to, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami Ochrany osobních údajů

  Formulář pro náhradníky

  Jak uplatnit slevu 10 % při nákupu kurzu

  Pro uplatnění slevy zadejte na stránce “Pokladna” do pole slevový kupón heslo:

  minus10

  10
  SLEVA

  %

  Uvedenou slevu poskytujeme:

  • při účasti na druhé a každé další celodenní a vícedenní akci v daném roce
  • studentům do 26 let
  • osobám se ZTP a ZTP/P
  • seniorům nad 70 let
  • manželským a partnerským párům
  • klientům zdravotní pojišťovny 211

  Poznámka:
  Slevy se nesčítají a nevztahují se na videokurzy, na cyklus Rok s bylinkami a na kurzy připravované ve spolupráci s jinými organizátory.

  Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na slevu, neváhejte se nás zeptat. 🙂

  Děti do 15 let v doprovodu platících účastníků mají vstup na akce zdarma. Těší nás, když se o bylinky a přírodu zajímají.

  Radka Svatošová - lektorka

  lektorka

  Radka Svatošová

  Věnuje se bylinkářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic a tématům soběstačnosti. Zabývá se využíváním našich místních bylin v léčitelství, v kuchyni a v kosmetice. Od roku 2017 připravuje pravidelná povídání o bylinkách pro Český rozhlas a své texty publikuje v časopise Regenerace a dalších médiích.

  V roce 2023 vydala u nakladatelství Eminent knihu Domácí soběstačnost. Jejím inspirátorem a blízkým spolupracovníkem je známý moravský bylinkář Vláďa Vytásek. Je zakladatelkou a lektorkou bylinkové školy Zelená louka.

  Vláďa Vytásek - lektor

  lektor kurzů

  Vláďa Vytásek

  Vladimír Vytásek bylinkaří od roku 1984 a od roku 2000 pořádá přednášky a kurzy o léčivých bylinách. Spolupracovník, přítel a následovník známých českých bylinářů Pavla Váni a J. A. Zentricha.

  Píše řadu let o bylinách do časopisu Regenerace, svými radami přispívá do rozhlasových a televizních pořadů, vystupuje v pořadech Jaroslava Duška.  Napsal dosud dvě knihy o bylinkách: Můj bylinkový svět, Moje domácí bylinková klasika a chystá vydání knihy třetí. Své žáky učí praktickému poznávání a použití bylin a zároveň je vede k lásce ke všemu živému.