Čtení

O tvořivosti

O tvořivosti

O tvořivosti„Človek zvláda silu vetra, silu morí len tým, že tvorí!“ (z duetu Karla Gotta a Igora Timka).

Tato věta mě oslovila, když jsem nedávno zaslechla v autorádiu hlas Karla Gotta. Kdo jiný, než Karel Gott by měl dostat k nazpívání tento text – vlastně jakousi oslavu tvořivosti. Kde jsou všichni ti kritici, kontroloři, sudí….? Kdo si je bude pamatovat po pár letech, neřkuli desetiletích či stoletích? A kdo si bude pamatovat člověka, který za život vytvořil možná stovky písní?

Proto prosím – přestaňme kritizovat, věnovat se negativním zprávám a informacím, pojďme raději tvořit. Tvořit to, co umíme. Může to být s láskou uvařený oběd, uháčkovaná dečka, neuměle vyrobený dárek, dřevěná polička, či osázený záhonek. Můžeme sedět vedle dítěte či vnoučete a budeme s ním číst, vyprávět, či vybarvovat omalovánky. Tvoříme i pozorností! Na co zaměříme pozornost, to posilujeme, ať už v pozitivním či negativním smyslu. Tvořme proto cokoliv, co prospěje našemu okolí, přírodě, naší Zemi i nám samotným, našemu tělu a duši.

V tvořivém duchu začíná nový rok i naše Zelená louka – budeme mnohem víc tvořit, než jen poslouchat informace. Rostliny si sami osaháte, ochutnáte, procítíte v přírodě… Budete se moci odnést domů vlastnoručně vyrobené tinktury, oleje, čaje a další výrobky.

Poprvé se v novém roce sejdeme již příští týden – ve čtvrtek 4. ledna 2018 od 17 do 19 hodin, Kočičí kavárna Pohoda – salónek, Jiřího z Poděbrad 2589, Pardubice. Lednové téma: Bylinky na dobrou náladu, na zlepšení spánku, na navození klidu a domácí pohody; praktické návody na domácí tvoření a příprava vlastní tinktury. Pojďte po vánočním odpočinku spolu s námi tvořit z bylinek, ať nám pohoda a klid vydrží i v novém roce! Dozvíte se více o bylinkách na zlepšení nálady, posílení nervové soustavy, na znovunabytí klidu a dobrého spánku.

V lednu se také setkáme s Duší stromů – s Lucií Uhlířovou jsme připravily úplně novou akci zaměřenou nejen na léčivou sílu stromů, ale hlavně na propojení se s nimi, na nalezení svých rostlinných pomocníků.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme Vám tvořivý a v radosti prožitý rok 2018

Radka Svatošová