Bylinky a magie kraje žítkovských bohyní – září

3600 

Unikátní třídenní akce s moravským bylinkářem Vláďou Vytáskem a Radkou a Pavlem Svatošovými zaměřená na praktické poznávání léčivých rostlin v nádherné přírodě Bílých Karpat, na místní tradice a magii.

datum Datum konání

15.9.2023

Místo Místo

Moravské Kopanice v Bílých Karpatech

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Kraj Žítkovských bohyníPoznejte léčivé byliny v nádherné přírodě Bílých Karpat!

Bylinky a magie kraje žítkovských bohyní – září

Unikátní třídenní akce s moravským bylinkářem Vláďou Vytáskem a Radkou a Pavlem Svatošovými zaměřená na praktické poznávání léčivých rostlin v nádherné přírodě Bílých Karpat, na místní tradice a magii.

Vydejte se s námi do nádherné přírody kraje žítkovských bohyní – do Moravských Kopanic. Čeká vás nepřeberné množství informací o místních bylinkách, o jejich použití, sběru a zpracování.

Seznámíte se s kopaničářským folklórem a s historií kraje při setkání se spisovatelem a znalcem místních tradic Jiřím Jilíkem a známou rodačkou z rodu bohyní Lýdií Gabrhelovou.

Během kurzu s námi můžete absolvovat několik vycházek do blízkého okolí zaměřených na poznávání bylinek a jejich účinků. Sobotní večer zakončí hudební vystoupení Gajdošů z Kopanic. Součástí kurzu je výlet k chalupě poslední žítkovské bohyně, kde se budete moci zúčastnit exkurze doprovázené zajímavým povídáním majitele.

V ceně je zahrnuto kurzovné, program a veškerý materiál, individuální konzultace s lektory, voda, ochutnávky bylinných sirupů, sladká tečka. :-)

Ubytování a stravování:

Cena za ubytování s plnou penzí činí 960 Kč/noc, za víkend budete tedy na místě doplácet celkem 1920 Kč. Všichni účastníci mají přes nás ubytování rezervované, proto se nemusíte o nic starat, stravu a ubytování uhradíte až na místě.

Ubytováni budete na útulných pokojích hotelového typu a ve vytápěných chatách, vždy s vlastním sociálním zařízením. V případě volné kapacity můžete vzít sebou i rodinné příslušníky a užít si víkend společně.

Plná penze (lehká masitá a vegetariánská jídla) začíná páteční večeří a končí nedělním obědem.

Doprava: 

Ideálně vlastními vozy. Pokud byste se chtěli k někomu připojit, popřípadě pojedete sami s prázdným autem, můžete využít naši tabulku spolujízd , která bude aktivní přibližně týden před odjezdem.

Podrobné informace o programu, cenách stravování a ubytování a místě konání od nás obdrží přihlášení účastníci e-mailem nejpozději dva týdny před akcí.

Kdy ?

pátek 15. září 2023 od 18 hodin – neděle 17. září 2023 do 14 hodin

Kde ?

Moravské Kopanice v Bílých Karpatech

 

Informace ke kurzů Bylinkové školy Zelená louka

Praktické informace

Počet účastníků na akcích je omezen, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Přihlášky jsou platné až po úhradě platby za kurz, v pořadí podle termínu úhrady jsou také účastníkům rezervována místa a případné ubytování.

Pokud se účastník nemůže zúčastnit akce, na níž je přihlášen, může:

 • zajistit za sebe náhradníka
 • vybrat si jiný kurz bylinkové školy Zelená louka ve srovnatelné nebo vyšší ceně a tento kurz absolvovat nejpozději do 12 kalendářních měsíců

Pokud účastník ani jednu z výše uvedených možností nevyužije a zruší svou účast 15 a méně kalendářních dnů do počátku akce, má pořadatel právo účtovat stornopoplatek ve výši 100% ceny akce. V případě, že se účastník nemůže zúčastnit kurzu z doložitelných závažných zdravotních nebo rodinných důvodů, může pořadatele požádat o prominutí stornopoplatku.

V rámci kurzů mohou být pořizovány fotografie, které budou použity při propagaci dalších akcí.

Na kurz už není jediné volné místo? NEVADÍ!

Čas od času některý z účastníků odřekne svojí účast a místo se nám uvolní. Pokud se tak stane, a my budeme mít Váš kontakt z níže uvedeného formuláře a oslovíme Vás s nabídkou pro náhradníka.  🙂

  Odesláním formuláře potvrzuji to, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami Ochrany osobních údajů

  Formulář pro náhradníky

  Jak uplatnit slevu 10 % při nákupu kurzu

  Pro uplatnění slevy zadejte na stránce “Pokladna” do pole slevový kupón heslo:

  minus10

  10
  SLEVA

  %

  Uvedenou slevu poskytujeme:

  • při účasti na druhé a každé další celodenní a vícedenní akci v daném roce
  • studentům do 26 let
  • osobám se ZTP a ZTP/P
  • seniorům nad 70 let
  • manželským a partnerským párům
  • klientům zdravotní pojišťovny 211

  Poznámka:
  Slevy se nesčítají a nevztahují se na videokurzy, na cyklus Rok s bylinkami a na kurzy připravované ve spolupráci s jinými organizátory.

  Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na slevu, neváhejte se nás zeptat. 🙂

  Děti do 15 let v doprovodu platících účastníků mají vstup na akce zdarma. Těší nás, když se o bylinky a přírodu zajímají.

  Radka Svatošová - lektorka

  lektorka

  Radka Svatošová

  Věnuje se bylinkářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic a tématům soběstačnosti. Zabývá se využíváním našich místních bylin v léčitelství, v kuchyni a v kosmetice. Od roku 2017 připravuje pravidelná povídání o bylinkách pro Český rozhlas a své texty publikuje v časopise Regenerace a dalších médiích.

  V roce 2023 vydala u nakladatelství Eminent knihu Domácí soběstačnost. Jejím inspirátorem a blízkým spolupracovníkem je známý moravský bylinkář Vláďa Vytásek. Je zakladatelkou a lektorkou bylinkové školy Zelená louka.

  Vláďa Vytásek - lektor

  lektor kurzů

  Vláďa Vytásek

  Vladimír Vytásek bylinkaří od roku 1984 a od roku 2000 pořádá přednášky a kurzy o léčivých bylinách. Spolupracovník, přítel a následovník známých českých bylinářů Pavla Váni a J. A. Zentricha.

  Píše řadu let o bylinách do časopisu Regenerace, svými radami přispívá do rozhlasových a televizních pořadů, vystupuje v pořadech Jaroslava Duška.  Napsal dosud dvě knihy o bylinkách: Můj bylinkový svět, Moje domácí bylinková klasika a chystá vydání knihy třetí. Své žáky učí praktickému poznávání a použití bylin a zároveň je vede k lásce ke všemu živému.