Noc ohňů

100 

Ve spolupráci se Slovanským kruhem zveme vás všechny, kterým je blízká tradice našich předků, síla naší přírody a síla posvátného kruhu, na  Noc ohňů.

datum Datum konání

30.4.2020

Místo Místo

Pardubice

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Noc ohňůZveme vás na slovanskou oslavu lásky, plodnosti a příchodu teplejší poloviny roku:

Noc ohňů

Ve spolupráci se Slovanským kruhem zveme vás všechny, kterým je blízká tradice našich předků, síla naší přírody a síla posvátného kruhu, na  Noc ohňů.

Obřad povede žrec Slovanského kruhu Petr Dragel Vosátko a sejdeme se na našem oblíbeném místě na louce u řeky Labe u Pardubic. Příprava obřadu začne v 16 hodin, vlastní obřad pak v 18 hodin. Čeká Vás společný kruh u ohně, rituály a práce se živly, očista vykuřováním, na závěr pak společná hostina.  Ceremonie bude vedena v přátelském duchu, který by tomuto druhu akcí neměl chybět. Bude to jarní oslava spolu s přírodními duchy a božstvy. Čeká Vás společný kruh u ohně, rituály a práce se živly, očista vykuřováním, na závěr pak společná hostina.  Další informace a přesný popis cesty dostanete v instrukcích e-mailem.

Noc ohňů je slovanský svátek, který je důležitým bodem v kruhu svátků roku – Kolovratu. Definitivně končí vláda temnoty, zimy, bohyně Morany a začíná plodné období přírody pod ochranou bohyně Živy, Vesny a boha Svarožiče. V naší kultuře se tento svátek také objevuje jako „Pálení čarodějnic“, kdy se po nástupu křesťanství odrazovali lidé od návštěvy starých kultovních míst  s tím, že se tam slétávají čarodějnice a provozují magické a erotické rituály. Proto se do vzduchu házejí zapálená košťata, aby se odehnaly jejich temné síly. Ve skutečnosti ale čarodějnice působily jako léčitelky, které v tento den slavily plodnost přírody a využívaly očistnou moc ohně – a celá komunita používala k tancům masky.

Slovanský svátek „Noc ohňů“ je originální oslavou mystického spojení s hloubkou plodnosti síly v naší přírodě. Pro očištění všeho a dobití energie je použita síla ohně, která spálí temnoty a zažehne nové síly, které nás ponesou až do období další zimy. Symbolem mysticko-erotického spojení mužské a ženské energie je stavění májky, které ale také symbolizuje propojení polarit a síly nebes, podsvětí a stromu života Veledubu, kde sídlí prastaré božské síly, které vládnou naší zemi. První máj je lásky čas – a to jak pro přírodu, tak i pro páry, které se za dob našich předků chodily pomilovat do přírody. Přijďte s námi oslavit svátek plodnosti, partnerství, lásky, rodiny a dětí, elementu ohně do přírody.

Co s sebou:

Akce bude společná, tedy můžete pomoci s přípravami ohniště, májky a ostatních prvků ceremonie. Děti jsou vítány, pejsky prosím nechte doma.

Dále můžete donést:

– Dřevo na posvátný oheň, dle svých možností.
– Barevné pentle, mašle pro výzdobu stromů na místě.
– Dary pro duchy, oheň a síly jara, se kterými budeme v kontaktu – například byliny, vonné esence (šalvěj, pelyněk, pryskyřice a jiné).
– Jídlo, svoje oblíbené nápoje jakéhokoliv druhu (může být i medovina, víno či pivo, slivovice – české tradiční nápoje), sladkosti. Maso výhradně z domácích nebo ekologických chovů. Vše bude sloužit jako dar duchům, a také jako pohoštění pro všechny, kdo na ceremonii přijdou.
– Hudební nástroje.
– Čelovku nebo jiný zdroj světla, případně lžíci, hrníček a misku na jídlo.
– Může být i slavnostní oblečení světlé nebo bílé barvy nebo váš ceremoniální oděv, máte-li…

čtvrtek 30. dubna 2020
od 18:00 hod.

Pardubice

 

Informace ke kurzů Bylinkové školy Zelená louka

Praktické informace

Počet účastníků na akcích je omezen, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Přihlášky jsou platné až po úhradě platby za kurz, v pořadí podle termínu úhrady jsou také účastníkům rezervována místa a případné ubytování.

Pokud se účastník nemůže zúčastnit akce, na níž je přihlášen, může:

 • zajistit za sebe náhradníka
 • vybrat si jiný kurz bylinkové školy Zelená louka ve srovnatelné nebo vyšší ceně a tento kurz absolvovat nejpozději do 12 kalendářních měsíců

Pokud účastník ani jednu z výše uvedených možností nevyužije a zruší svou účast 15 a méně kalendářních dnů do počátku akce, má pořadatel právo účtovat stornopoplatek ve výši 100% ceny akce. V případě, že se účastník nemůže zúčastnit kurzu z doložitelných závažných zdravotních nebo rodinných důvodů, může pořadatele požádat o prominutí stornopoplatku.

V rámci kurzů mohou být pořizovány fotografie, které budou použity při propagaci dalších akcí.

Na kurz už není jediné volné místo? NEVADÍ!

Čas od času některý z účastníků odřekne svojí účast a místo se nám uvolní. Pokud se tak stane, a my budeme mít Váš kontakt z níže uvedeného formuláře a oslovíme Vás s nabídkou pro náhradníka.  🙂

  Odesláním formuláře potvrzuji to, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami Ochrany osobních údajů

  Formulář pro náhradníky

  Jak uplatnit slevu 10 % při nákupu kurzu

  Pro uplatnění slevy zadejte na stránce “Pokladna” do pole slevový kupón heslo:

  minus10

  10
  SLEVA

  %

  Uvedenou slevu poskytujeme:

  • při účasti na druhé a každé další celodenní a vícedenní akci v daném roce
  • studentům do 26 let
  • osobám se ZTP a ZTP/P
  • seniorům nad 70 let
  • manželským a partnerským párům
  • klientům zdravotní pojišťovny 211

  Poznámka:
  Slevy se nesčítají a nevztahují se na videokurzy, na cyklus Rok s bylinkami a na kurzy připravované ve spolupráci s jinými organizátory.

  Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na slevu, neváhejte se nás zeptat. 🙂

  Děti do 15 let v doprovodu platících účastníků mají vstup na akce zdarma. Těší nás, když se o bylinky a přírodu zajímají.