Bylinkové jaro v Českém ráji s Vláďou Vytáskem

3600 

Seznamte se s bylinkami pěstovanými na zahradě i na balkoně!
Vyjděte do přírody a poznejte bylinky i tam!

datum Datum konání

26.4.2024

Místo Místo

Markvartice

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Bylinkové jaro s Vláďou VytáskemSeznamte se s bylinkami pěstovanými na zahradě i na balkoně!
Vyjděte do přírody a poznejte bylinky i tam!

Bylinkové jaro v Českém ráji s Vláďou Vytáskem

Oblíbený kurz Vládi Vytáska v krásné přírodě Českého ráje spojený s exkurzí a nákupem bylinek v polní botanické zahradě v Markvarticích.

Seznámíte se s bylinkami vhodnými pro pěstování v zahradě i na balkóně a poznáte léčivky z okolní nádherné přírody. Dozvíte se informace o pěstování, sběru a použití léčivých rostlin. Čeká vás vycházka do jarní přírody Českého ráje spojená s praktickým určováním bylin.

Během víkendu budete mít dostatek času pro individuální konzultace a dotazy. Na sobotní večer pro vás připojujeme oslavu nadcházející filipojakubské noci u společného ohně.

Součástí kurzu je výměnná burza bylin, semen a sazenic a půldenní návštěva polní botanické zahrady v Markvarticích, kde si můžete zakoupit sazenice a semínka bylin za symbolické ceny. Provázet Vás zde bude kromě Vládi Vytáska Bohumil Bradna, pěstitel a znalec českých léčivek.

Pozn.: Za příznivou cenu je pro vás rezervováno ubytování s výhledem na hrad Trosky v dojezdové vzdálenosti od Markvartic. Vybírat můžete z několika typů ubytování v různých cenových relacích (vytápěné pokoje a apartmány, chatky, jurta). K dispozici je přímo na místě masitá i vegetariánská strava ve formě polopenze. Zdarma pitný režim, veškerý materiál a sladká tečka. 🙂

Přihlášení účastníci obdrží podrobné informace, program akce a adresu ubytování e-mailem nejpozději dva týdny před kurzem.

Kdy ?

od pátek 26. dubna 2024 18 hodin do neděle 28. dubna 14 hodin

Kde ?

Markvartice
ubytování v Českém ráji

Tento kurz je obsazen. Přihlaste se třeba na jednodenní kurz na stejném místě na podzim Bylinková exkurze v Markvarticích s návštěvou silových míst Českého ráje nebo na další kurzy s Vláďou Vytáskem, které najdete zde.

Informace ke kurzů Bylinkové školy Zelená louka

Praktické informace

Počet účastníků na akcích je omezen, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Přihlášky jsou platné až po úhradě platby za kurz, v pořadí podle termínu úhrady jsou také účastníkům rezervována místa a případné ubytování.

Pokud se účastník nemůže zúčastnit akce, na níž je přihlášen, může:

 • zajistit za sebe náhradníka
 • vybrat si jiný kurz bylinkové školy Zelená louka ve srovnatelné nebo vyšší ceně a tento kurz absolvovat nejpozději do 12 kalendářních měsíců

Pokud účastník ani jednu z výše uvedených možností nevyužije a zruší svou účast 15 a méně kalendářních dnů do počátku akce, má pořadatel právo účtovat stornopoplatek ve výši 100% ceny akce. V případě, že se účastník nemůže zúčastnit kurzu z doložitelných závažných zdravotních nebo rodinných důvodů, může pořadatele požádat o prominutí stornopoplatku.

V rámci kurzů mohou být pořizovány fotografie, které budou použity při propagaci dalších akcí.

Na kurz už není jediné volné místo? NEVADÍ!

Čas od času některý z účastníků odřekne svojí účast a místo se nám uvolní. Pokud se tak stane, a my budeme mít Váš kontakt z níže uvedeného formuláře a oslovíme Vás s nabídkou pro náhradníka.  🙂

  Odesláním formuláře potvrzuji to, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami Ochrany osobních údajů

  Formulář pro náhradníky

  Jak uplatnit slevu 10 % při nákupu kurzu

  Pro uplatnění slevy zadejte na stránce “Pokladna” do pole slevový kupón heslo:

  minus10

  10
  SLEVA

  %

  Uvedenou slevu poskytujeme:

  • při účasti na druhé a každé další celodenní a vícedenní akci v daném roce
  • studentům do 26 let
  • osobám se ZTP a ZTP/P
  • seniorům nad 70 let
  • manželským a partnerským párům
  • klientům zdravotní pojišťovny 211

  Poznámka:
  Slevy se nesčítají a nevztahují se na videokurzy, na cyklus Rok s bylinkami a na kurzy připravované ve spolupráci s jinými organizátory.

  Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na slevu, neváhejte se nás zeptat. 🙂

  Děti do 15 let v doprovodu platících účastníků mají vstup na akce zdarma. Těší nás, když se o bylinky a přírodu zajímají.

  Vláďa Vytásek - lektor

  lektor kurzů

  Vláďa Vytásek

  Vladimír Vytásek bylinkaří od roku 1984 a od roku 2000 pořádá přednášky a kurzy o léčivých bylinách. Spolupracovník, přítel a následovník známých českých bylinářů Pavla Váni a J. A. Zentricha.

  Píše řadu let o bylinách do časopisu Regenerace, svými radami přispívá do rozhlasových a televizních pořadů, vystupuje v pořadech Jaroslava Duška.  Napsal dosud dvě knihy o bylinkách: Můj bylinkový svět, Moje domácí bylinková klasika a chystá vydání knihy třetí. Své žáky učí praktickému poznávání a použití bylin a zároveň je vede k lásce ke všemu živému.