Tajemství Mohelenské stepi

1800 

Poznejte spolu s námi jarní bylinky, stromy, silová místa a  tajemné mohyly a šamanská pohřebiště v okolí Náměšti nad Oslavou a Mohelna.

datum Datum konání

20. 04. 2024

Místo Místo

Mohelno a Náměšť nad Oslavou

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Radka SvatošováZveme vás na celodenní kurz zaměřený na poznávání silových míst, dávných mohyl a vzácných a léčivých rostlin na Vysočině – v okolí Mohelna a Náměšti nad Oslavou

Tajemství Mohelenské stepi

Poznejte spolu s námi bylinky, léčivé stromy a silová místa ve stepních lokalitách v okolí Mohelna a v zámecké zahradě v Náměšti nad Oslavou

Obsah kurzu:

Vydejte se s bylinkářkou Radkou Svatošovou a průvodcem Honzou Kročou poznávat bylinky  a zajímavá energetická místa v téměř neznámé oblasti Mohelenské stepi a v okolí zámku v Náměšti nad Oslavou.

Sraz účastníků je v 10 hodin před zámkem v Náměšti nad Oslavu. Společně si prohlédneme zámeckou zahradu se starými a vzácnými stromy, vydáme se na oběd do místní restaurace a po obědě se přesuneme do Mohelna. Zde strávíme hlavní část našeho kurzu.

Národní přírodní památka Mohelenská hadcová step je porostlá velmi vzácnými bylinami, uvidíme na ní i pravěké památky, protože tato impozantní skalnatá krajina byla pro naše předky odjakživa posvátná. Možná potkáme i chráněné motýly, zelené ještěrky a hravé sysly. Potěší nás výhledy do hlubokého kaňonu řeky Jihlavy i na stometrovou hráz nejvyšší přehrady v ČR.

V Mohelenské stepi budeme poznávat vzácnou teplomilnou flóru  a tajemné pravěké mohyly – šamanská pohřebiště našich pradávných předků.

Podrobné informace o programu obdrží přihlášení účastníci nejpozději dva týdny před konáním akce.

V ceně je zahrnuto kurzovné, vstupné, individuální konzultace s lektory a sladká tečka. :-)

Kde ?

Náměšť nad Oslavou, Mohelno (Vysočina – Třebíčsko)

Kdy ?

sobota 20. dubna 2024 od 10 do cca 18 hodin

Přihlaste se  na také další atraktivní akce s Radkou Svatošovou a Honzou Kročou: Mikulov a Rosa Coeli – bylinky a silová místa 

Informace ke kurzů Bylinkové školy Zelená louka

Praktické informace

Počet účastníků na akcích je omezen, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Přihlášky jsou platné až po úhradě platby za kurz, v pořadí podle termínu úhrady jsou také účastníkům rezervována místa a případné ubytování.

Pokud se účastník nemůže zúčastnit akce, na níž je přihlášen, může:

 • zajistit za sebe náhradníka
 • vybrat si jiný kurz bylinkové školy Zelená louka ve srovnatelné nebo vyšší ceně a tento kurz absolvovat nejpozději do 12 kalendářních měsíců

Pokud účastník ani jednu z výše uvedených možností nevyužije a zruší svou účast 15 a méně kalendářních dnů do počátku akce, má pořadatel právo účtovat stornopoplatek ve výši 100% ceny akce. V případě, že se účastník nemůže zúčastnit kurzu z doložitelných závažných zdravotních nebo rodinných důvodů, může pořadatele požádat o prominutí stornopoplatku.

V rámci kurzů mohou být pořizovány fotografie, které budou použity při propagaci dalších akcí.

Na kurz už není jediné volné místo? NEVADÍ!

Čas od času některý z účastníků odřekne svojí účast a místo se nám uvolní. Pokud se tak stane, a my budeme mít Váš kontakt z níže uvedeného formuláře a oslovíme Vás s nabídkou pro náhradníka.  🙂

  Odesláním formuláře potvrzuji to, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami Ochrany osobních údajů

  Formulář pro náhradníky

  Jak uplatnit slevu 10 % při nákupu kurzu

  Pro uplatnění slevy zadejte na stránce “Pokladna” do pole slevový kupón heslo:

  minus10

  10
  SLEVA

  %

  Uvedenou slevu poskytujeme:

  • při účasti na druhé a každé další celodenní a vícedenní akci v daném roce
  • studentům do 26 let
  • osobám se ZTP a ZTP/P
  • seniorům nad 70 let
  • manželským a partnerským párům
  • klientům zdravotní pojišťovny 211

  Poznámka:
  Slevy se nesčítají a nevztahují se na videokurzy, na cyklus Rok s bylinkami a na kurzy připravované ve spolupráci s jinými organizátory.

  Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na slevu, neváhejte se nás zeptat. 🙂

  Děti do 15 let v doprovodu platících účastníků mají vstup na akce zdarma. Těší nás, když se o bylinky a přírodu zajímají.

  Radka Svatošová - lektorka

  Radka Svatošová
  lektorka

  Radka Svatošová

  Věnuje se bylinkářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic a tématům soběstačnosti. Zabývá se využíváním našich místních bylin v léčitelství, v kuchyni a v kosmetice. Od roku 2017 připravuje pravidelná povídání o bylinkách pro Český rozhlas a své texty publikuje v časopise Regenerace a dalších médiích.

  V roce 2023 vydala u nakladatelství Eminent knihu Domácí soběstačnost. Jejím inspirátorem a blízkým spolupracovníkem je známý moravský bylinkář Vláďa Vytásek. Je zakladatelkou a lektorkou bylinkové školy Zelená louka.

  Lektor Jan Kroča

  Jan Korča
  lektor

  Jan Kroča

  Působí jako průvodce českou i evropskou krajinou a energetickými místy ČR pro jednotlivce i skupiny, včetně těch firemních. Provází poutníky i turisty, zájemce o energie míst a mystiku, ale třeba i korporátní skupiny střízlivého zaměření. Je držitelem Českého národní průkazu průvodce I. stupně. Je spoluautorem projektu  TerapieKrajinou.cz.