To nejlepší z Bosny včetně pyramid

9190 

Překročte s námi hranice a vydejte se za novou energií, poznáním a prožitky na silová místa Bosny.

Kurz můžete objednávat zde:
Objednat kurz

datum Datum konání

3.4.2024

Místo Místo

Bosna

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

To nejlepší z Bosny včetně pyramidPřekročte s námi hranice a vydejte se za novou energií, poznáním a prožitky na silová místa Bosny.

Úplně poprvé se vydáváme pod záštitou cestovní kanceláře do zahraničí – na ty nejmagičtější a nejkrásnější místa Bosny. Vydejte se na cestu v čase probouzejícího se jara a nových začátků spolu s námi!

Čekají nás výlety a návštěvy silových míst s průvodcem Honzou Kročou, poznávání místních jarních bylinek s bylinkářkou Radkou Svatošovou a k dispozici máme kompletní zázemí a dopravu od cestovní kanceláře.

Program:

 1. den – odjezd z Prahy přes Pardubice a Brno v odpoledních hodinách, přejezd do Visoku v Bosně a Hercegovině.
 2. den – dopoledne prohlídka podzemního labyrintu tunelu Ravne s průvodcem. Dva kilometry od největší pyramidy Slunce byl objeven vstup do podzemních prostor, které jsou stále odhalovány, a je zde předpoklad, že vedou pod pyramidy v údolí. V chodbách byly nalezeny keramické bloky (megality) staré více než 30 tis. let, v jejich okolí byla zjištěna harmonizující Schummannova rezonance a veliké množství negativních iontů s revitalizujícími účinky. Lidé pociťují zejména ústup dýchacích problémů a chronických bolestí zad a popisují přítomnost silných energetických míst. Možnost meditace nebo ozdravného pobytu v podzemí. V poledne výstup na vrchol pyramidy Slunce (možnost vyvezení taxi), prohlídka zříceniny vrcholového hradu odkud je krásný výhled na okolní krajinu. Na cestě zpět pak možnost návštěvy archeologického areálu pyramidy Slunce. Odjezd na ubytování do Sarajeva. V podvečer možnost prohlídky historického centra města, kterému se přezdívá „Malý Jeruzalém“ kvůli tomu, že se tam střetávají 4 náboženství (islám, křesťanství, pravoslaví a judaismus).
 3. den – výlet do Mostaru (UNESCO) – stará část s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Návštěva unikátního dervišského kláštera Blagaj s odkazem specifických súfijských tradic, vystavěného nad pramenem krasové ponorné řeky Buny. Návrat na ubytování.
 4. den – procházka k mohutným pramenům řeky Bosny v Ilidži (fakultativně možnost jízdy koňským kočárem). Poté návštěva mohyly ve Vrátnici (Tumulus) 4 km od Visoku. Jedná se o kopec postavený z pravidelných pískovcových bloků o váze až 20 tun. Odpoledne pak zastávka v areálu kamenných koulí v Zavidoviči. Odjezd do ČR
 5. den – příjezd do Brna, Pardubic a Prahy.

Ceny ubytování a stravování:

Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu Saraj 4* se snídaní ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, služby průvodce. Za příplatek je možná polopenze. K dispozici bude běžná i vegetariánská strava.

Cena zájezdu nezahrnuje:
cestovní pojištění, vstup do podzemního labyrintu Ravne (cca 10 EUR), opakovaný vstup cca 5 EUR, archeologické vykopávky na pyramidě Slunce cca 5 EUR, Tumulusu cca 5 EUR, případné použití taxi pod vrchol pyramidy Slunce cca 10 EUR / auto, ostatní vstupné.
Příplatky:

800,- Kč za jednolůžkový pokoj

750 Kč za polopenzi

Sleva: 350,- Kč / osoba ve třílůžkovém pokoji

Podrobné informace a platební údaje obdrží přihlášení účastníci od cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Cena je kalkulována cestovní kanceláří. Na tuto akci není možné uplatnit žádné slevy od naší bylinkové školy.

 

Kapacita kurzu už byla naplněna. Na kurz už proto není možné se objednat. Pokud máte zájem, můžete vyplnit následující formulář pro náhradníky. V případě, že se místo uvolní, budeme Vás kontaktovat.

Formulář pro náhradníky:

  Počet osob (včetně Vás):

  Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami Ochrany a zpracování osobních údajů tak, jak jsou uvedeny ZDE.

  Vyčkejte prosím na platební údaje a další propozice, které od nás včas obdržíte na Váš e-mail.

   

  Informace ke kurzů Bylinkové školy Zelená louka

  Praktické informace

  Počet účastníků na akcích je omezen, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Přihlášky jsou platné až po úhradě platby za kurz, v pořadí podle termínu úhrady jsou také účastníkům rezervována místa a případné ubytování.

  Pokud se účastník nemůže zúčastnit akce, na níž je přihlášen, může:

  • zajistit za sebe náhradníka
  • vybrat si jiný kurz bylinkové školy Zelená louka ve srovnatelné nebo vyšší ceně a tento kurz absolvovat nejpozději do 12 kalendářních měsíců

  Pokud účastník ani jednu z výše uvedených možností nevyužije a zruší svou účast 15 a méně kalendářních dnů do počátku akce, má pořadatel právo účtovat stornopoplatek ve výši 100% ceny akce. V případě, že se účastník nemůže zúčastnit kurzu z doložitelných závažných zdravotních nebo rodinných důvodů, může pořadatele požádat o prominutí stornopoplatku.

  V rámci kurzů mohou být pořizovány fotografie, které budou použity při propagaci dalších akcí.

  Na kurz už není jediné volné místo? NEVADÍ!

  Čas od času některý z účastníků odřekne svojí účast a místo se nám uvolní. Pokud se tak stane, a my budeme mít Váš kontakt z níže uvedeného formuláře a oslovíme Vás s nabídkou pro náhradníka.  🙂

   Odesláním formuláře potvrzuji to, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami Ochrany osobních údajů

   Formulář pro náhradníky

   Jak uplatnit slevu 10 % při nákupu kurzu

   Pro uplatnění slevy zadejte na stránce “Pokladna” do pole slevový kupón heslo:

   minus10

   10
   SLEVA

   %

   Uvedenou slevu poskytujeme:

   • při účasti na druhé a každé další celodenní a vícedenní akci v daném roce
   • studentům do 26 let
   • osobám se ZTP a ZTP/P
   • seniorům nad 70 let
   • manželským a partnerským párům
   • klientům zdravotní pojišťovny 211

   Poznámka:
   Slevy se nesčítají a nevztahují se na videokurzy, na cyklus Rok s bylinkami a na kurzy připravované ve spolupráci s jinými organizátory.

   Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na slevu, neváhejte se nás zeptat. 🙂

   Děti do 15 let v doprovodu platících účastníků mají vstup na akce zdarma. Těší nás, když se o bylinky a přírodu zajímají.

   Radka Svatošová - lektorka

   Radka Svatošová
   lektorka

   Radka Svatošová

   Věnuje se bylinkářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic a tématům soběstačnosti. Zabývá se využíváním našich místních bylin v léčitelství, v kuchyni a v kosmetice. Od roku 2017 připravuje pravidelná povídání o bylinkách pro Český rozhlas a své texty publikuje v časopise Regenerace a dalších médiích.

   V roce 2023 vydala u nakladatelství Eminent knihu Domácí soběstačnost. Jejím inspirátorem a blízkým spolupracovníkem je známý moravský bylinkář Vláďa Vytásek. Je zakladatelkou a lektorkou bylinkové školy Zelená louka.

   Lektor Jan Kroča

   Jan Korča
   lektor

   Jan Kroča

   Působí jako průvodce českou i evropskou krajinou a energetickými místy ČR pro jednotlivce i skupiny, včetně těch firemních. Provází poutníky i turisty, zájemce o energie míst a mystiku, ale třeba i korporátní skupiny střízlivého zaměření. Je držitelem Českého národní průkazu průvodce I. stupně. Je spoluautorem projektu  TerapieKrajinou.cz.