Bylinky a tajemná místa jižní Moravy

3900 

Energie májových bylinek a silových míst Mikulova, posvátných pálavských vrchů, kláštera Porta coeli a Květnice – to jsou témata našeho prodlouženého víkendu s Radkou a Pavlem Svatošovými, Janem Kročou a Radomírem Němcem

datum Datum konání

5.5.2023

Místo Místo

Mikulov a okolí Brna

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Není volné místo. Využijte formulář pro náhradníky.

Zveme vás k poznávání rostlin a silových míst májové jižní Moravy

Bylinky a tajemná místa jižní Moravy

Energie májových bylinek a silových míst Mikulova, posvátných pálavských vrchů, kláštera Porta coeli a Květnice – to jsou témata našeho prodlouženého víkendu s Radkou a Pavlem Svatošovými, Janem Kročou a Radomírem Němcem

Poznejte energii silových míst a kvetoucích bylin jižní Moravy.

Čekají nás návštěvy místních silových míst a vycházky do okolních vrchů, poznávání místních vzácných léčivých rostlin, návštěva klášter Porta coeli (Brána nebes) botanické exkurze a  rituál věštění ze sedmi bylin.

To vše v doprovodu bylinkářky Radky Svatošové a  historika, mystika a průvodce Honzy Kroči.  Chybět nebude ochutnávka místních vín.

V ceně je zahrnuto kurzovné, vstupné a veškerý materiál, individuální konzultace s lektory, voda a ochutnávky vín a bylinných sirupů, sladká tečka. :-)

Orientační program:

Pá: příjezd 20:00, neformální zahájení akce v místě ubytování, ochutnávka místních vín
So: sraz v 9:30 hod., návštěva zámku, botanické a růžové zahrady a Svatého kopečku
Ne: okruh cca 6 km po posvátných kopcích v okolí Mikulova, poznávání místních endemitů a vzácných rostlin a návštěva Panonského háje
Po: přesun do Tišnova a sraz v 10:00 hod., následovat bude exkurze na silových místech areálu kláštera Porta coeli a vycházka do blízkého okolí. Po obědě v místní restauraci se vydáme na kopec Květnice, který je zajímavou botanickou a mineralogickou lokalitou. Předpokládané ukončení kurzu bude kolem 17. hodiny.

Podrobné informace o programu a místě konání obdrží přihlášení účastníci nejpozději dva týdny před konáním akce.

Můžete se zúčastnit i jednotlivých bloků kurzu (Pá-Ne – Mikulov a okolí, Po – Porta coeli a Květnice)

Ubytování a stravování:

Máme rezervováno ubytování v centru města a poblíž Svatého kopečku, které je v porovnání s jinými ubytováními v Mikulově k dispozici za velmi příznivou cenu 350 Kč/noc. Velkou výhodou je parkování na místě zdarma. Pokoje jsou příjemné, ale vícelůžkové se společným sociálním zařízením.

K dispozici pro ubytované i neubytované účastníky je plná penze za příznivou cenu 300 Kč/den. Ubytování a strava nejsou v ceně kurzu, obojí uhradíte na místě.

Akce se můžete zúčastnit i bez ubytování a stravy – prosíme o nahlášení této informace při objednávání kurzu. 

Kdy ?

pátek 5. května 2023 od 20 hodin – pondělí 8. května do 17 hodin

Kde ?

Mikulov a okolí Brna

 

Informace ke kurzů Bylinkové školy Zelená louka

Praktické informace

Počet účastníků na akcích je omezen, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Přihlášky jsou platné až po úhradě platby za kurz, v pořadí podle termínu úhrady jsou také účastníkům rezervována místa a případné ubytování.

Pokud se účastník nemůže zúčastnit akce, na níž je přihlášen, může:

 • zajistit za sebe náhradníka
 • vybrat si jiný kurz bylinkové školy Zelená louka ve srovnatelné nebo vyšší ceně a tento kurz absolvovat nejpozději do 12 kalendářních měsíců

Pokud účastník ani jednu z výše uvedených možností nevyužije a zruší svou účast 15 a méně kalendářních dnů do počátku akce, má pořadatel právo účtovat stornopoplatek ve výši 100% ceny akce. V případě, že se účastník nemůže zúčastnit kurzu z doložitelných závažných zdravotních nebo rodinných důvodů, může pořadatele požádat o prominutí stornopoplatku.

V rámci kurzů mohou být pořizovány fotografie, které budou použity při propagaci dalších akcí.

Na kurz už není jediné volné místo? NEVADÍ!

Čas od času některý z účastníků odřekne svojí účast a místo se nám uvolní. Pokud se tak stane, a my budeme mít Váš kontakt z níže uvedeného formuláře a oslovíme Vás s nabídkou pro náhradníka.  🙂

  Odesláním formuláře potvrzuji to, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami Ochrany osobních údajů

  Formulář pro náhradníky

  Jak uplatnit slevu 10 % při nákupu kurzu

  Pro uplatnění slevy zadejte na stránce “Pokladna” do pole slevový kupón heslo:

  minus10

  10
  SLEVA

  %

  Uvedenou slevu poskytujeme:

  • při účasti na druhé a každé další celodenní a vícedenní akci v daném roce
  • studentům do 26 let
  • osobám se ZTP a ZTP/P
  • seniorům nad 70 let
  • manželským a partnerským párům
  • klientům zdravotní pojišťovny 211

  Poznámka:
  Slevy se nesčítají a nevztahují se na videokurzy, na cyklus Rok s bylinkami a na kurzy připravované ve spolupráci s jinými organizátory.

  Pokud si nejste jisti, zda máte nárok na slevu, neváhejte se nás zeptat. 🙂

  Děti do 15 let v doprovodu platících účastníků mají vstup na akce zdarma. Těší nás, když se o bylinky a přírodu zajímají.

  Radka Svatošová - lektorka

  lektorka

  Radka Svatošová

  Věnuje se bylinkářství v kontextu původních slovanských a keltských tradic a tématům soběstačnosti. Zabývá se využíváním našich místních bylin v léčitelství, v kuchyni a v kosmetice. Od roku 2017 připravuje pravidelná povídání o bylinkách pro Český rozhlas a své texty publikuje v časopise Regenerace a dalších médiích.

  V roce 2023 vydala u nakladatelství Eminent knihu Domácí soběstačnost. Jejím inspirátorem a blízkým spolupracovníkem je známý moravský bylinkář Vláďa Vytásek. Je zakladatelkou a lektorkou bylinkové školy Zelená louka.

  Lektor Jan Kroča

  lektor

  Jan Kroča

  Působí jako průvodce českou i evropskou krajinou a energetickými místy ČR pro jednotlivce i skupiny, včetně těch firemních. Provází poutníky i turisty, zájemce o energie míst a mystiku, ale třeba i korporátní skupiny střízlivého zaměření. Je držitelem Českého národní průkazu průvodce I. stupně. Je spoluautorem projektu  TerapieKrajinou.cz.