Můj příběh

Léčivé bylinky ve všech podobách jsou mou cestou a velkou radostí. Přitom příroda mě kdysi pořádně trestala: od raného dětství jsem byla těžce alergická na travní pyly. Ty nejkrásnější jarní měsíce v roce jsem trávila zavřená doma, s oteklýma očima a záchvaty kýchání. Asi proto jsem místo botaniky vystudovala andragogiku – tedy obor zabývající se vzděláváním dospělých. I tak jsem od malička stále něco pěstovala, zkoumala, nosila si do přírody atlasy rostlin – a sbírala bylinky.

Kde mě můžete potkat:

 • v sobotu 23. března 2024 na jarním festivalu AROMATERAPIE&BYLINKY v Brně
 • v pátek 12. dubna 2024 na veletrhu REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY na Výstavišti Lysá nad Labem
 • v neděli 9. června 2024 na Festivalu léčivých rostlin v centru Veronica, Hostětín
 • na všech kurzech bylinkové školy Zelená louka
 • každý den na naší přírodní zahrádce v Nemošicích u Pardubic
 • v pořadu České televize Sama doma
 • v Radioporadně a dalších pořadech Českého rozhlasu Pardubice a Hradec Králové
Příběh naší Zelené louky

Když jsme v roce 2012 s manželem Pavlem začali budovat naši permakulturní zahrádku, najednou jsem pro pěstování bylinek měla nekonečný prostor. Dveře do bylinkového světa se mi dokořán otevřely po setkání se známým bylinkářem a naším vzácným přítelem Vláďou Vytáskem.

V amazonské džungli v Peru jsme v létě v roce 2016 s Pavlem pocítili sílu a divokost místních rostlin a přírody. V temné a deštivé džungli jsem snila o našich zelených loukách a sluníčku. Po návratu z Peru jsem měla před očima jasný obraz bylinkové školy a ten obraz se brzy začal zhmotňovat. Od začátku jsem věděla, že naše bylinková škola se bude jmenovat “Zelená louka” – jakožto symbol prostoru plného květů a bylin a zároveň symbol čistého, prázdného prostoru, kde se buduje a tvoří.

Naše Zelená louka se všem zájemcům otevřela na čínský nový rok, 28. ledna 2017. Od té doby jsem mnoho z vás potkala na nesčetných akcích, víkendech a bylinkových dovolených. Chodíte na moje pravidelná bylinková tvoření, účastníte se klubových akcí, vycházek a oslav, podporujete potřebné na našich benefičních akcích. Naše účastníky ze Zelené louky vnímám jako soudržnou, láskyplnou a stále se zvětšující rodinu.

“Cest, jak se vracet ke zdraví, jak porozumět sám sobě a svému tělu, je mnoho. Pro mě to jsou právě bylinky. Jsou pro mě důkazem, že nejúčinnější lékárna se může nacházet v malé zahrádce u našeho domu. Věřím, že opravdu každý v sobě může najít odhodlání si pomoci. Naše příroda nám nabízí mnoho darů k léčení, ale taky do kuchyně a pro naši krásu.”

“S radostí a úctou Vás po cestách za zdravím z přírody budu doprovázet.

Radka

Příběh naší zelené louky

Chcete vědět, jak pomocí bylinek podpoříte své zdraví a vitalitu po celý rok?

Stáhněte si zdarma mou e-knihu “Žijeme (s) bylinkami, aneb bylinky pro zdraví a radost po celý rok “.
Najdete v ní tipy na sběr bylinek od jara do zimy a recepty z domácí lékárničky, kuchyně a kosmetiky.

Blog

V mém blogu najdete nápady, recepty, novinky a informace o mých akcích. Abyste měli jistotu, že o nic nepřijdete, přihlaste se stejně jako už více než 1000 dalších přátel
k odběru novinek. A nemějte strach, kdyby Vám to nevyhovovalo, odběr můžete kdykoli odhlásit.

„Největší duchovno na této planetě je žít obyčejný laskavý život v pravdě vůči sobě a okolí.“

Kami Esméé Laíí

Pořádám pro Vás tyto kurzy

Máte rádi léčivé bylinky? Je Vám dobře v přírodě a mezi podobně cítícími lidmi? Chtěli byste vědět, jak se všechny ty rostlinky kolem Vás jmenují a na co se dají použít? Rádi byste si doplnili a uspořádali své znalosti bylinek, naučili se s bylinkami pracovat a prakticky je využívat? Vyberte si náš kurz a přihlaste se na něj co nejdřív. Místa rychle ubývají.

Dovolená s vůní horských bylinek

5600 
Po celou dobu pobytu se vám budou věnovat známý moravský bylinkář Vladimír Vytásek, bylinkářka Radka Svatošová a naši hosté.

Bylinky z Krakonošovy zahrádky

3600 
Bylinkové poznávání a tvoření v barevné krkonošské přírodě v čase babího léta. Zveme vás na oblíbený kurz Vládi Vytáska a Radky Svatošové:

Rok s bylinkami (celoroční cyklus setkání)

3000 
Máte rádi léčivé bylinky? Rádi byste se naučili připravovat vlastní bylinkové produkty?

Bylinky od kořenů k plodům, aneb nauč se bylinkařit v praxi

1600 
Máte rádi léčivé bylinky? Rádi byste se naučili připravovat vlastní bylinkové produkty?

Bylinky a magie kraje žítkovských bohyní

3600 
Unikátní třídenní akce s moravským bylinkářem Vláďou Vytáskem a Radkou a Pavlem Svatošovými zaměřená na praktické poznávání léčivých rostlin v nádherné přírodě Bílých Karpat, na místní tradice a magii.

Rok s bylinkami v přírodě (celoroční cyklus vycházek)

3000 

Naučte se po celý rok poznávat dary naší přírody - léčivé a jedlé rostliny, keře, stromy a houby.

Ve znamení růže (září)

1800 
Poznejte růži stolistou a další druhy růží ve všech jejich podobách. Růže si vychutnáme doslova všemi smysly. Obklopíme se léčivou vůní růže a ochutnáme domácí růžové produkty z růže stolisté. Budeme si povídat o růžích a jejich magickém, léčivém a harmonizačním působení.  Z okvětních plátků růže si vytvoříme vlastní voňavý výrobek.

Podzimní houby a bylinky – celodenní kurz s mykoložkou

1800 
Rádi byste se naučili bezpečně poznávat, sbírat a používat jedlé a léčivé houby? Houby jsou všude kolem nás a houbařit se dá celoročně.
Hobby naší doby
S Jiřinou Bohdalouvou v pořadu

Hobby naší doby

V sobotu 18. května jsem přijala pozvání Jiřiny Bohdalové do jejího pořadu Hobby naší doby. Během našeho povídání ve studiu jsem jí představila širokou paletu potravin a nápojů či kosmetiky, které lze připravit z naší nejvyskytovanější bylinky - smetánky lékařské, tedy pampelišky. Například můžete pampelišku použít v kuchyni jako základní ingredienci pro řízky, různé nálevy, čaj, ocet, kávu, a spoustu dalších pokrmů a nápojů.

Výhodou smetánky lékařské je také to, že rostlinu můžeme využít celou - od květu, přes list, stonek, a hlavně i kořen, který má z celé rostlinky nejvíc léčivých látek. Ostatně, proto je smetánka lékařská :o)

Co o mně napsaly účástnice kurzů

Bylinkový víkend v Českém ráji a Markvarticích

Děkujeme moc za krásný víkendový pobyt v Ráji, který nám opět rozšířil obzory a umožnil setkání s mnoha

lidmi podobného ražení. Úžasné byly i písně Janka, kterého jsme neznali a který byl úžasný.

Bezchybný byl ostatně celý pobyt, takže ještě jednou díky, díky, díky.

Eva a Martin Portychovi

Bylinkový víkend v Markvarticích

Děkuji ti za možnost býti v tak nádherném místě. Dlouho jsem nikde necestovala, dva roky jsem vlastně kromě Brna nikde nebyla a tak jsem byla vděčná za takové nádherné místo. Děkuji ti za krásný, lidský přístup a jemnost tobě vlastní.

Míša

Miluška

Kurzy, které vedeš, jsou naplněné obrovskou sílou, obohacujícím poznáním a energií. Považuji TĚ za svého dalšího životního učitele, který rozdává svým žákům neuvěřitelně dobrou a smysluplnou informaci pokaždé, když to jen jde. Naše bylinková setkání spojují pevným poutem lidi různých profesí, povah i srdcí, ale pro mě je nejdůležitější vědomí sounáležitosti, pokory a vřelých úsměvů, které na setkáních panují.

Miluška

Lucka

Radko, jsi součástí mého života, těším se na každé bylinky a akce s tebou, jsi milá, otevřená, krásná žena, přítelkyně. Díky za Tebe

Lucka

Markéta

K Radce chodím na bylinky již několik let i na další pořádané kurzy. Radka je milá, vstřícná, empatická, pokaždé perfektně připravená. Vždy se dozvím něco nového, zajímavého a ráda se vracím.:-)

Markéta

Markéta B.

Radka je duší milovnice přírody a bylinek. Bylinkám rozumí, zná je a umí je použít a využít snad na všechny způsoby. Zároveň je k přírodě laskavá a nikdy si nebere nic, co nepotřebuje. Naopak, snaží se lidem okolo sebe ukázat, jak se k bylinkám chovat, aby zůstaly všechny druhy zachovány i pro další generace. Radka je milá a přívětivá žena, která s otevřeným srdcem a s láskou připravuje kurzy a akce, které jejich účastníky obohatí jak na těle, tak na duši.

Markéta B.

Mirka

Když odhlédnu od jejího rodinného života, což u ní moc nejde, protože rodina je pro ni vždy na prvním místě, vidím ji jako zapálenou bylinkářku a skvělou organizátorku. Je to citlivá a vnímavá žena, která chce pomáhat všem bez rozdílu a v každé situaci. Proto jsou její bylinkové kurzy tak jedinečné – odráží se v nich celá její osobnost.

Mirka

Saša

Co mě potkává na seminářích s bylinkami ? Především pohodová atmosféra pečlivě připravená starostlivou lektorkou Radkou. Bylinková setkání jsou často zaměřena prakticky s tím, že mám možnost si na bylinky sáhnout, přivonět si k nim a nebo se jen podívat na obrázek. Bylinkové večery jsou setkáním nejen o bylinkách, ale taky o sdílení v kruhu stejně naladěných bytostí. Radka svou prací přispívá k vytvoření povzbuzujícího zázemí a svými hlubokými znalostmi nabíjí všechny kolem.

Saša

Alena

Poznala jsem tě na tvém bylinkářském kurzu, na který jsem se přihlásila. Od první chvíle jsem byla nadšená. Nejen kurzem, ale i tebou Radu, jak jsi milá a jak máš o bylinkách přehled a umíš o nich krásně povídat. A díky tobě si rozšiřuji své obzory v bylinkové sféře, mám možnost si něco nového vyzkoušet a díky tvým úžasným nápadům jsem zažila i některá velice zajímavá setkání. Jakmile kurz skončil, neváhala jsem se přihlásit na další. Jsi moc milá a inspirativní žena, jsem vděčná, že jsem tě poznala. Moc za to děkuji .

Alena

Hana

Pro mě jsi neobyčejně krásná, čistá a nekonečně laskavá bytost. Bytost s velkým B. Neuvěřitelné schopná a inspirující organizátorka. Mám ráda Tvůj klid, obdivuji Tvé znalosti, pracovitost a závidím Ti Tvoji sqělou paměť na jména například Dokážeš propojovat lidi. Nikdy mě nepřestaneš bavit. Velice ráda jsem Tě poznala (neumím si představit opravdu nikoho, kdo by to cítil naopak), nechtěla bych tě nemít… Krása, laskavost & klid Tě za mě vystihují nejvíce.

Hanka

Pavlína

Radka je pro mě něco jako rozkvetlá louka, která mě vždy svou přítomností pohladí a potěší. Je to čistý člověk plný vnitřní radosti, kterou rozdává všem kolem sebe, stačí se dostat do její blízkosti a je vám hezky na duši. Ke kurzům jsem se dostala zcela náhodně a moc mě oslovily. Je to setkání s příjemnými lidmi, učím se vnímat přírodu a její dary, vlastně jsem tam našla i spoustu kamarádek… Svět se mi zdá o hodně hezčí a veselejší.

Pavlína

Bylinkový víkend v Českém ráji

Chci velmi poděkovat Radce Svatošové za její bylinkové víkendy, které obohacuje svým hlubokým napojením na matku zemi Vláďa Vytásek . Neboť to co jsem prožil tento víkend, bylo jedinečné.
Je neuvěřitelné potkat lidi, u kterých máte pocit, že je znáte odjakživa. Všem bych přál, aby to někdy zažili. Bylo to osvobozující a naplňující.

Jiří Najman

Bylinkové tvoření s Radkou

Stále ve mě doznívá ten včerejší den. Den plný energie ve vlídném a tvořivém duchu, den plný poznání v milé společnosti, na krásném místě.
Děkuji Ti mockrát za to, co děláš, a jak laskavě to děláš.

Dagmar Franková

Dovolená s vůní horských bylinek

Děkuji za nádherný pobyt v překrásném kraji v Dolní Hedči. Moc a moc jsme si to užily, budu vzpomínat na krásné a pohodové dny včetně nových inspirací do života a na krásné prostředí penziónu u Podzimků.

Alice Slováková

Jarní inspirace

Moc bych chtěla poděkovat Radce za včerejší kurz bylinkového tvoření. Neskutečně mě to nabilo energií. Po zimě jsem se opravdu dlouho nemohla nastartovat a včera jsem načerpala přesně tu energii, kterou jsem potřebovala. Sešla se super parta lidí. Byl přítomný i muž a jeho energie, kterou jsem dlouho na akcích s podobným nábojem nepotkala. Včerejšek byl pro mě probuzením ze zimního spánku, inspirací a připomínkou toho, co už dávno vím, jen jsem to nežila. Proto už dnes ráno jsem využila získanou energii a připravila si startovací snídani. Ještě jednou obrovské díky Zelené louce a Radce zvlášť

Martina Lukasová

Bylinkové víkendy a kurzy

Milá Radko a Pavle, poté, co jsem prožila krásný víkend v Krkonoších, se o to víc těším do Pardubic!!!!!
S manželem tvoříte krásný, milý a velmi schopný pár. Jste opravdoví profesionálové, co se týče organizace kurzu i výběru lokality a ubytování. A Váš lidský přístup!! Nezapomenutelný byl i společný večer!!! Klobouk dolů, když dokážete stmelit tolik lidí, z nichž se většina viděla poprvé v životě. A moci si zazpívat s kytarou, už dlouho jsem se necítila tak spokojeně!!! Osobnost Vládi Vytáska to vše jen podtrhuje!!!

Blanka Černá

Stáhněte si můj Jarní receptář věnovaný Kopřivě a Pampelišce

Inspirujte se přírodou kolem Vás! Naučím Vás z těch “nejobyčejnějších” bylin připravit skvělé saláty, pomazánky, oleje a spoustu dalšího.

Videokurzy

Videopřednáška s meditací: Bylinky magické, silové a sílu dávající

190 
Poznejte energii rostlin, naučte se s ní pracovat a nalezněte vlastní rostlinu síly

Videokurz – Jedlé a léčivé květiny v naší zahrádce

390 
Víte, že Vaše zahrádka může být nejen okrasná, ale zároveň jedlá a léčivá? Spousta známých i méně známých květin se dá využívat v kuchyni a domácí lékárničce. Stačí je jen znát a umět je pěstovat.

Videokurz – Bylinky od jara do zimy

890 
Jaké běžně dostupné bylinky můžeme sbírat po celý rok a jak je poznáme? Jak si pomocí bylinek posílit zdraví a pročistit tělo?

Videokurz – Zimní bylinky v kuchyni i domácí lékárničce

290 
Jaké běžně dostupné rostliny, větvičky, houby a další přírodniny můžeme po celou zimu sbírat a jak je poznáme? Jak nahradíme zeleninu a získáme vitamíny ze zimních bylinek? Jaké přírodní léky najdeme v naší kuchyni?

Videokurz – Bylinky v domácí kosmetice

290 
Jste právě doma a nechce se vám na nákup? Máte i doma chuť o sebe pečovat a trochu se hýčkat? Nemusíte nikam chodit, v domácí kosmetice si bohatě vystačíte s tím, co najdete doma v kuchyni.

Videokurz – Podzimní bylinky v kuchyni a domácí lékárničce

290 
Jaké běžně dostupné bylinky můžeme na podzim sbírat a jak je poznáme? Jak si pomocí podzimních bylinek posílit zdraví a pročistit tělo?

Videokurz – Letní bylinky v kuchyni a domácí lékárničce

290 
Jaké běžně dostupné bylinky můžeme po celé léto sbírat a jak je poznáme? Jak si pomocí letních bylinek posílit zdraví a pročistit tělo? Jak si vyrobit květovou limonádu, bylinkové víno a léčivý olej?

Videokurz – Jarní bylinky v kuchyni a domácí lékárničce

290 
Jaké běžně dostupné bylinky můžeme na jaře sbírat a jak je poznáme? Jak si pomocí jarních bylinek posílit zdraví a pročistit tělo? Jak si vyrobit vlastní bylinkový čaj, mast, či tinkturu?

Videokurz – Od kořenů k plodům, aneb bylinkaření v kostce

490 
Máte rádi léčivé bylinky, ale nevíte si s nimi rady? Rádi byste se bylinky naučili sbírat a zpracovávat? Nemáte možnost absolvovat dlouhé kurzy?

Ohlasy na videokurzy

Videokurz Letní bylinky v kuchyni a domácí lékárničce

Zatím je pro mě kvůli malým dětem složité odjet k Vám na kurz. Večer si tak můžu pustit Vaše video, kde vidím přímo bylinky, o kterých je řeč, a člověk si to tak lépe zapamatuje, než jen z knížky. Druhý den
pak honem běžím na zahradu pro čerstvé kopřivy na drink nebo pro popenec
pro syna, který má už dva týdny rýmu.

Nejvíc se mi líbí Vaše praktické a snadno vyrobitelné recepty. Věřím, že
dubové kapky se stanou nepostradatelnou součástí mojí lékárničky a
hrozně se těším, až vyzkouším domácí limonády.

Oceňuji také zajímavé postřehy o některých bylinkách, jako třeba u tužebníku o
jeho vlivu na krásu:)

Markéta Majerová

Bylinkový e-book, videokurz

Chtěla bych Radce moc poděkovat za její práci, protože videa, e-book i vše ostatní je skvělé. Jednoduché a přitom naprosto všeobsahující a pěkně srozumitelně vysvětlené. Perfektní práce.

Markéta Besperátová

Videokurz Žijeme s bylinkami

Koupila jsem si Radčin videokurz Žijeme s bylinkami, a chtěla bych pochválit, jak byl pěkně udělaný. Líbilo se mi to tak moc, že jsem si už objednala ten nový a velice se na něj těším!

Gabriela Gajová

Lada Říhová

Chtěla bych moc pochválit váš videokurz. Dal mi jako naprosté začátečnici skutečně mnoho.

Lada Říhová

Videokurz Podzimní bylinky v kuchyni a v domácí lékárničce

Teď jsem si v klidu prohlédla videokurz Radky o podzimních bylinkách. Dýchla na mne krásná atmosféra podzimu a bylinek.

Edita Moučková

Videokurz

Moc děkuji Radce za krásné a inspirující video a další informace. Vracím se k němu často a pomáhá mi.

Dana

Bylinkový videokurz

Moc děkuji Radce za její velikou snahu a práci s námi se všemi. Velmi ráda si opakovaně pouštím její videokurzy. Dává mi to naději, že bude zase dobře.

Hana Gobernacová

Videokurz o bylinkách

Videokurz je hezky zpracovaný, plný užitečných rad a informací.

Andrea Vavrdová

Videokurz Radky Svatošové

Moc hezky zpracovaný videokurz. Dozvěděla jsem se zajímavé věci. Pohlazení po duši, milé zastavení po náročném dni.

Pavlína Stříbrná

Inspirativní videokurz

Hned po zakoupení jsem si videokurz přehrála a běžím na zahradu udělat si čaj. Je to fakt inspirující, pěkně zpracované a Radka je úžasná v projevu.

Marie

Videokurz Od kořenů k plodům, aneb bylinkaření v kostce

Dnes jsem objednala Videokurz Od kořenů k plodům, aneb bylinkaření v kostce. Jsem moc ráda, že mě má cesta dovedla do bylinkové školy Radky Svatošové a umožnila mi se s ní seznámit.

Pavla Míková

Bylinkové video

Děkujeme Radce za krásné video, právě jsme s dětmi shlédli a bylo moc inspirativní, dozvěděli jsme se nové věci a Radka se nám moc líbila.

Lucie Šalerová s rodinou

Vydej se se mnou na CESTU MOUDRÉ ŽENY: "Užívej s pokorou a vděčností dary naší přírody. Rozpomeň se na moudrost našich babiček. Tvoř a učiň svět krásnější."

Média - videa a podcasty

Na našem youtube videokanálu můžete zdarma shlédnout upoutávky na videokurzybylinkové procházky, záznam z divadelního posezení s Jardou DuškemVláďou VytáskemPetrem Soldánem, ale najdete tam i spoustu dalších inspirativních videí.

Čarodějné bylinky

Pořad SAMA DOMA na ČT, vysílání 30.4.2024.

dubová kůra, dubový jodisol

Jarní bylinky v lékárničce

Pořad SAMA DOMA na ČT, vysílání 2.4.2024.

bylinky na doplnění energie

Bylinky - jarní vitamíny

Pořad SAMA DOMA na ČT, vysílání 5.3.2024.

Podcasty

Přečtěte si články, které publikuji v novinách či časopisech

Články

Přečtěte si články, které publikuji v novinách či časopisech

Knížka

Přečtěte si mou novou praktickou knížku Domácí soběstačnost

Domácí soběstačnost

Chcete vědět, jak pomocí bylinek podpoříte
své zdraví a vitalitu po celý rok?

Stáhněte si zdarma mou e-knihu “Žijeme (s) bylinkami, aneb bylinky pro zdraví a radost po celý rok“.
Najdete v ní tipy na sběr bylinek od jara do zimy a recepty z domácí lékárničky, kuchyně a kosmetiky.

Radioporadna Českého rozhlasu

Poslechněte si má pravidelná bylinková povídání v Radioporadně Českého rozhlasu Pardubice a Hradec Králové

„Kéž jsou všechny bytosti naplněny láskou.”

Vyberte si z témat přednášek, seminářů a workshopů:

Moje lektorská činnost

Bylinky od jara do zimy v přírodě i zahradě
 • Bylinky a jedlé rostliny v naší přírodě od jara do zimy a jejich zpracování
 • Léčba lesem (jedlé a léčivé rostliny, houby, keře a stromy, energie stromů a přírody)
 • Rok s bylinkami (jedlé a léčivé rostliny od jara do zimy)
 • Jarní/letní/podzimní/zimní bylinky v kuchyni a domácí kosmetice
 • Jarní bylinky na doplnění vitamínů a očistu těla po zimě
 • Jedlé a léčivé květiny v našich zahrádkách a jejich zpracování
 • Přírodní a léčivá zahrádka – jak na to
Soběstačnost
 • Domácí soběstačnost (jedlé divoké rostliny, co by nemělo chybět v domácí kuchyni, kosmetice a lékárničce)
 • Bylinky na cestě k soběstačnosti
 • Čaje z domácích ingrediencí
 • Domácí výroba léčivých piv a fermentovaných nápojů z bylin
 • Bylinky v domácí kosmetice
Léčivá a magická síla bylinek
 • Rostliny magické, silové a sílu dávající
 • Tajná řeč rostlin (o komunikaci s rostlinami)
 • Bylinky a gemmoterapie (léčba pomocí pupenů)
 • Bylinky pro podporu imunity a omlazení
 • Bylinky na hubnutí a detoxikaci těla
 • Bylinky pro zdravé nervy a dobrý spánek
 • Bylinky na bolest těla i duše
 • Bylinky pro ženské a mužské zdraví
 • Ve znamení růže (povídání o královně květin a jejich magických léčivých účincích)
Pro ženy
 • Omlazení ženy (tajné tipy, bylinky a cviky na zlepšení vitality a zdraví)
 • Znovuzrození ženy (ženská témata, cviky, bylinky a domácí kosmetika)
 • Bylinky v domácí kosmetice
Praktické workshopy - tvoření z bylinek
 • Bylinky od kořenů k plodům, aneb bylinkaření v kostce (sběr, sušení a zpracování bylinek, ukázky výroby základních bylinkových přípravků - jak si připravit tinkturu, čaje, sirupy, oleje, masti, octy...)
 • Den s bylinkami (tvoření z bylin podle ročního období)
 • Ve znamení růže (povídání o královně květin a tvoření z okvětních lístků růží)
 • Domácí kosmetika
Poznávací vycházky do přírody
 • Jedlé květy, listy, semena a kořeny
 • Ochutnej bylinky všemi smysly
 • Příroda  – naše lékárna
 • Léčba lesem - jedlé a léčivé rostliny, houby, keře a stromy, energie stromů a přírody
 • Jarní/podzimní houby a bylinky

Kontakt

Objednávka Newsletteru:

  O vaše osobní data pečlivě dbáme, přečtěte si naši Ochranu osobních údajů

  Radka Svatošová 2024 Všechna práva vyhrazena

  Na louce roste zdraví...